Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erion Braçe i revoltuar për masat e Covid: Toleranca kriminale për çik festa jashtë shtepie, çik Korçë dhe çik borë, do na godasë sërish!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a5e3629bb24fd0a274cc80185a0bb0b

Zv.kryeministri Erion Braçe shkruan i revoltuar për “tolerimin” me masat antiCovid-19 që kanë bërë njerëzit gjatë festave të fundvitit. Sipas tij, të gjithë jemi të rrezikuar po aq sa më parë nga Coovid.

“Asgje nuk ka mbaruar; jemi te rrezikuar po aq sa me pare nga #coronavirus! Egoizmi idiot dhe toleranca kriminale per cik festa jashte shtepie, cik korce, cik bore, do na godase serish”, shkruan Braçe ndër të tjera.

Shkrimi i plotë i Erion Braçes:

Asgje nuk ka mbaruar; jemi te rrezikuar po aq sa me pare nga #coronavirus! Egoizmi idiot dhe toleranca kriminale per cik festa jashte shtepie, cik korce, cik bore, do na godase serish!

Rreziku eshte po me ne, me gjysherit, prinderit e femijet! Nuk iku me vitin 2020!

Boll u sollem sikur nuk ka ndodhur asgje!

1199 nder ta, nder ne qe u shuan prej coronavirusit, jane deshmia me e forte se asgje nuk ka mbaruar e se jemi ne problemi!

Egoizmi yne deri ne papergjegjshmeri ekstreme.

Ajo qe kemi bere ne nderrim te viteve

e ne ditet e para te vitit te ri,

shperfill poshtersisht sakrificat e cdo shqiptari qe degjon e respekton rregullat, bindet e sillet me pergjegjshmeri, sakrificat e cdo mjeku, infermieri, laboranti e farmacisti qe cdo dite e kalon prej 10 muajsh me te infektuar e mes infeksionit duke rrezikuar jeten e tij e te familjes;

Sakrificen e te gjitheve, kujtdo qe po sakrifikon ekonomine e tij, parate e tij ne nje situate ku hapja vlen per punen,

asfare per qefin!

Britania u mbyll dje plotesisht, PLOTESISHT, per here te trete;

Gjermania qendron e mbyllur;

Italia ishte e mbyllur PLOTESISHT dhe mezi po merr fryme duke kombinuar masa me ngjyra etj etj!

Ne qendruam hapur thuajse-mbeti jashte vec jeta e nates, vec festat e nates!

Por e gjitha shfrytezohet keq,

per qef per shume, per para per shume te tjere!

Nderkohe qe kishte e ka nje prioritet;

Hapur per pune e punen, shkollat!

Mbyllur per festat por sfiduar keq nga paligjshmeria e papergjegjshmeria e nje pakice qe i ka dhene statusin vetes te bej si i teket dhe tekat ti kthej ne qef;

Nje pjese edhe prej administrates publike, e cila duhet te ishte shembulli ne respektin ndaj rregullave e ligjit;

Dua shume qe sot te mos jene leshuar neper zyra sic virusi neper festat e tyre private!

Veshtiresia e tre jave qe sapo nisen vjen prej tyre!

Sua kishte kerkush borxh pasojen e merzise nga jeta pa festa nje VIT TE RI;

EGOIZEM NEVERITES!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img