Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Erion Braçe i bën apel qytetarët: Mos ki frikë! Çohu e shko bëj vaksinën, doza e dytë është jetike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe u ka bërë apel qytetarëve për t’u vaksinuar, pasi është e vetmja mënyrë për t’u mbrojtur nga virusi.

Sipas tij, njerëzit duhet të bëjnë dozën e dytë patjetër sepse është jetike, pasi doza e parë nuk të mbron.

Postimi i plotë:

MOS KI FRIKE!

ÇOHU E SHKO BEJ VAKSINEN!

DOZA E DYTE ESHTE JETIKE,

THJESHT DOZA E PARE NUK TE MBRON!

Nga 15 Mars 2021 deri më 31 Korrik 2021,

ne bashkite #LUSHNJE e #DIVJAKE,

jane bere 58204 vaksina;

Ne #Lushnje 36355 vaksinime:

Doza të para 17304,

Doza të dyta 19051.

Ne Divjakë 21849 vaksinime:

Doza të para 15030,

Doza të dyta 6819.

Sic e shihni;

KEMI PROBLEM NE DIVJAKE.

NJEREZIT DUHET TE BEJNE DOZEN E DYTE PATJETER!

Vetem me dozen e pare mbrojtja imunitare nuk eshte e garantuar!

DUHET TA BESH DOZEN E DY PATJETER!

Nderkohe ti qe nuk e ke bere as dozen e pare akoma, PAVARESISHT MOSHES,

ÇOHU, SHKO E BEJE!

Mos e neglizho duke menduar se fshat eshte, i izoluar e pa kontakte;

DIVJAKA E GJITHE NUK ESHTE E IZOLUAR!

Ku prodhohet e tregetohet kontaktet jane masive!

Mjafton nje i ardhur te jete i infektuar dhe ndosh gjema!

A e mbani mend tetor 2020-mars 2021 ne Kemishtaj, Mertish, Mize, Xeng, Divjake, Cerme Sektor, Cerme e Siperme, Grabian me infektime e vdekje?

PA VAKSINE RREZIKOJME TE NJEJTIN TMERR MES TE PA VAKSINUARVE!

Më shumë

spot_img