Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Erion Braçe fjalë zemre pas dorëheqjes së Gramoz Ruçit: Më hape derën që 20 vjeç dhe më mbështete në momentet e vështira, nuk do jetë kurrë njësoj pa ty

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe i ka dedikuar disa fjalë zemre Gramoz Ruçit, pasi ky i fundit në Kongresin e Partisë Socialiste njoftoi tërheqjen nga politika.

Braçe falenderon Ruçin që i hapi derën ën PS kur ishte 20 vjeç dhe e mbështeti në ditët e vështirave të viteve 1996-1997.

“TE JAM MIRENJOHES GRAMOZ RUCI!

Per gjithcka ne keto 30 vite;

Per gjithcka ne 28 vitet e mia brenda tyre;

Per deren e hapur qe 20 vjec,

kujdesin, keshillen, nxitjen, komunikimin, kurajon e injektuar, nderin e dinjitetin e mesuar;

Mbeshtetjen vecanerisht ne ditet e erreta e te veshtira te 1996, 1997 e me tek,

per tu rritur e bere njeri mbi te gjitha, socialist e fitues!

NUK DO TE JETE KURRE NJESOJ PA TY NE PAQE E BETEJE”, shkruan Erion Braçe.

Më shumë

spot_img
spot_img