Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Erion Braçe e thotë prerë: Lojërat elektronike të fatit dhe bastet sportive nuk do hapen!

spot_img

Lajme të ngjashëm

1c7568181f3b2dcfe96a567067a16241

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, i akuzuar nga PD si personi që ka hedhur firmën në vendimin për rikthimin e lojërave të fatit, ka konfirmuar se ato nuk do të happen sërish.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Braçe bën me dije se prej vitit 2018 ato konsiderohen të paligjshme në Shqipëri dhe ligji nuk ka ndryshuar, por është në fuqi.

Kjo deklaratë e zëvendësit të Ramës vjen pas akuzave të opozitës dhe aktorëve social-politikë, se qeveria po rikthen lojërat e fatit në qendër të Tiranës, për të favorizuar miqtë e tyre.

Shënimi i Braçes

LOJRAT ELEKTRONIKE TE FATIT DHE BASTET SPORTIVE NUK HAPEN!

PREJ VITIT 2018, ATO JANE TE PALIGJSHME NE SHQIPERI!

LIGJI NUK KA NDRYSHUAR!
NUK KA KTHIM PAS NE LOJRA FATI NE RRUGE E POSHTE PALLATEVE!

LIGJI QE I NDALON ESHTE NE FUQI!

Bandite, trafikante droge, kriminele ordinere dhe politikanet e tyre qe u bene bashke kunder nesh kur ne i mbyllen, nuk i hapin dot tani me propaganden e mbeshtetur mbi rrena!

NUK HAPEN!

Më shumë

spot_img