Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ergys Kaçe: Ne jemi Shqipëria e si trembemi askujt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5e959a4f956f3f9e38e84865169956c2

Lojtari i Kombëtares Shqiptare, Ergys Kaçe është i pari që ka reaguar në lidhje me shortin e hedhur në Rusi për Kupën e Botës së vitit 2018.

Aspak i frikësuar dhe mjaft entuziast duket se është Kaçe për grupin në të cilin ndodhet Shqipëria, së bashku me Spanjën, Italinë, Izraelin, Maqedoninë dhe Lihtenshtajnin.

“Ne jemi Shqipëria, nuk trembemi nga askush”, shkruan lojtari shqiptar, pjesë e skuadrës greke të PAOK.

Në kampionatin botëror nga gjashtë skuadra që bëjnë pjesë në grup, e para kualifikohet direkt për në fazën eleminatore të Botërorit, ndërsa ekipi që renditet në vendin e dytë kalon në “playoff”.

Lexo edhe: 

Duka: I madh bëhesh duke mundur të mëdhenjtë. De Biasi: Short konkurrues dhe stimulues

Shqipërinë në Spanjë nuk e konsiderojnë fare, në Itali tregohen të kujdesshëm

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img