Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erë e forte në dy ditët në vazhdim, pezullohet lundrimi në Vlorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b91213cc93273f1d35b3f53951fc8711

Është pezulluar lundrimi i mjeteve të vogla dhe anijeve të peshkimit, bazuar në parashikimin e kushteve hidrometeorologjike për 48 orët e ardhshme.

Në 48 orët e ardhshëm parashikohet erë e fortë.

! Në datën 24.01.2021 në orët e para të ditës do të ketë një përmisim të lehtë në drejtimin Veri-VeriPerëndim por do të përkeqësohet përsëri në drejtimin Jug-Jugperëndim me kushtet e mëparshme.

Njoftimi i plotë:

Në bazë të parashikimit të kushteve hidrometeorologjike për 48 orët e ardhshme në Portin e Vlorës dhe jashtë saj do të jenë si më poshtë: Era dhe deti në drejtimin Jug-jugperëndim forca 5-6bft 10-15m/s brenda gjirit të Vlorës; Jashtë gjirit të Vlorës: Era dhe deti në drejtimin Jug-jugperëndim forca 6-7bft deri 8bft 15-25m/s jashtë. Janë pezulluar të gjitha mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit.

Anijet pasagjere të transportit ndërkombëtar detar nuk janë pezulluar! Në datën 24.01.2021 në orët e para të ditës do të ketë një përmisim të lehtë në drejtimin Veri-VeriPerëndim por do të përkeqësohet përsëri në drejtimin Jug-Jugperëndim me kushtet e mëparshme. Përmirësimi i kushteve hidrometeorologjike për mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit do të jetë në datën 26.01.2021 ora 06:00.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img