Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Erdogan thirrje për të ndihmuar Shqipërinë: Kam telefonuar dy herë Ramën, bota islame të mbështesë të prekurit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c8ef9b1af41ae49c6bfa941ef8c606ad

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan tha për mediat turke se ka komunikuar dy herë në telefon me kryeministrin Edi Rama.

Erdogan tha se e gjithë bota islame duhet ta mbështesë Shqipërinë dhe të dërgojë grupe shpëtimi ashtu siç ka bërë edhe Turqia.

“Mendoj se duhet të jemi pranë Shqipërisë në lidhje me ndërtesat e rrënuara, gjë e cila veçanërisht është detyra e Organizatës Islamike për Zhvillim. Besoj se është shumë e dobishme që të hedhim këtë hap. Kjo është një detyrë vëllazërie, ka dobi në hedhjen e këtij hapi”, deklaroi Erdogan.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img