Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erdogan sfidon Putinin: Provo akuzat dhe unë dorëhiqem, në të kundërt dorëheqja të takon ty

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4b2435e712c22c982e2674c2ff6aee8d

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka sfiduar homologun e tij rus, Vladimir Putin lidhur me akuzat e bëra nga ky i fundit se Turqia furnizohet nga terroristët e ISIS me naftë.

Erdogan ka shkuar më tej kur ka pyetur Putinin se çfarë do të bëntë nëse nuk arrinte të provonte akuzat e tij, duke nënkuptuar se në këtë rast dorëheqja duhej të bëhej nga presidenti rus.

“Nëse ai provon akuzat unë nuk do të qendroj më në këtë post. Tani po pyes Putinin, ti çfarë do të bësh?”,- ka thënë Erdogan për CNN Turk.

Lidhur me sanksionet e vendosura nga Moska për shkak të rrëzimit të avionit rus dhe reagimit që do të ketë Ankaraja, Erdogan ka thënë se Turqia do të veprojë me durim dhe jo me emocione përpara se të marrë çdo veprim si kundërpërgjigje ndaj Rusisë.

Lexo edhe: Obama dhe Putin takohen në Paris: Keqardhje për rrëzimin e avionit

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img