Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erdogan përuron në Stamboll kullën më të lartë të Europës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka përuruar kullën më të lartë në Stamboll dhe Europë, e cila ka një lartësi 587 metër.

Kulla Camlica ofron një nga pamjet më të bukura të Bosforit dhe Stambollit dhe do t’i shërbejë organizatave të medias dhe operatorëve të komunikimit.

“Me një lartësi prej 587 metra mbi nivelin e detit dhe një pamje të Bosforit, kjo kullë (Camlica) është ndërtesa më e lartë në Stamboll,” tha Erdogan, duke nënvizuar se kulla do të japë gjithashtu një kontribut shumë të rëndësishëm për sa i përket turizmit.

Ndërtimi i kullës Camlica filloi në vitin 2017, ndërkohë që ajo mbulon një siëprfaqe prej rreth 30.150 metra katrorë. Kull aka 49 kate, 4 prej të cilëve nëntokë dhe 45 kate sipër.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img