Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
0kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
10 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Erdogan nuk heq dorë nga Stambolli, pranohet padia për rinumërimin e votave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d856f8eb312f25b6022e461ba8e9d839

Komisioni qendror i zgjedhjeve në Turqi ka pranuar padinë e partisë të Erdogan AKP, për rinumërimin e votave.

Sipas CNN dhe tashmë ka filluar rinumërimi i tyre në 8 qendra të Stambollit.

Erdogan nuk heq dorë nga bashkia e Stambollit dhe po përpiqet me çdo mënyrë që ta fitojë, pasi kjo e fundit ka forcë të madhe ekonomike dhe politike në Europë, shkruan CNN.

Rinumërimi pritet që të mbyllet sot pasi do numërohen vetëm votat e pavlefshme.

Partia fituese e CHP ka shprehur shqetësimin e saj për këtë rinumërim pasi tha se Erdogan po përpiqet të fitojë Stambollin në menyrë të padrejtë.

Gjithsesi diferenca midis dy partive është CHP me 51% të votave ndërsa AKP me 48%.

Erdogan do duhet që të sajojë diçvka shumë të madhe për të fituar zgjedhjet në Stamboll. Ndërkohë ende nuk kanë dalë emrat e listës së të ftuarve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img