Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Meta: Sot e kam patur ditën të mrekullueshme, e fillova te Skënderbeu! Ai ishte i ftuari i qeverisë, s’më kërkoi takim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti turk Erdogan vizitoi ditën e sotme Shqipërinë, por nuk zhvilloi një takim me homologun e tij Ilir Meta.

I pyetur për këtë çështje, Presidenti Meta u shpreh në Syri Tv se nuk është ndjerë aspak i fyer, pasi Erdogan ishte i ftuari i qeverisë dhe jo i tij, teksa shtoi se Erdogan nuk i ka kërkuar takim gjatë vizitës së tij.

Presidenti tha se dita e tij ka qenë e mrekullueshme, duke filluar nga vizita në varrin e Skënderbeut në Lezhë dhe më pas në Krujë.

“Nuk kam asnjë arsye, as justifikim apo keqardhje pasi sot e kam patën ditën të mrekullueshme, duke filluar nga Skënderbeu në Lezhë dhe më pas në Krujë. Ai ka qenë i ftuari i qeverisë dhe askush nuk ka kërkuar takim me mua. Nëse do kihste kërkuar takim, unë do ta kisha respoektuar, por për mua është e rëndësishme të ketë kaluar mirë. Marrëdhëniet me Turqinë kanë qenë shum ëtë mira dhe do të jenë edhe kur ne të mos jemi në këto pozita. Unë nuk ndihem i fyer sepse nuk ka qenë i ftuar nga unë”, tha Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img