Hapësire reklamuese

Rajoni

Erdogan në Greqi, takim “kokë më kokë” me Mitsotakis

Shkruar nga Newsbomb
Erdogan në Greqi, takim “kokë më kokë” me

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ndodhet në Greqi, ku po zhvillon një takim zyrtar me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

Mitsotakos e priti presidentin turk me një ceremoni zyrtare. Tashmë  dy liderët janë duke zhvilluar një takim “kokë më kokë”.

Më pas Mitsotakis dhe Erdogan do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët, ku do flasin rreth bisedave që kanë zhvilluar dhe marrëveshjeve që janë arritur.  Më herët Erdogan zhvilloi një takim dhe me presidenten greke, Katerina Sakellaropoulou.

Këto takime vijnë pas marrëdhënieve të mira që kanë krijuar shtetet muajt e fundit dhe këtë klimë të mirë, liderët pritet ta komunikojnë edhe gjatë deklaratës së përbashkët.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese