Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Erdogan ndalon prodhimin e cigareve elektronike: Pini çaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se nuk do të lejojë asnjë kompani të prodhojë cigare elektronike në Turqi.

albsig

Në një event për duhanpirjen, Erdogan tha se kompanitë e duhanit “po pasurohen duke helmuar njerëzit”, dhe tregoi se ka urdhëruar ministrin e Tregtisë të mos lejojë prodhimin e cigareve elektronike në Turqi.

“Na kërkuan për një vend ku të prodhojnë këto (cigaret elektronike). Nuk ia dhamë dhe nuk do ia japim,” tha Erdogan duke mos treguar se për cilën kompani bëhej fjalë.

“Le të hedhim cigaret e të pimë çaj Rize,” tha Erdogan duke iu referuar çajit nga krahina ku ka kaluar rininë e tij pranë Detit të Zi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img