Hapësire reklamuese

Bota

Erdogan i trishtuar për vizitën e John Kerry: Është vonë, tepër vonë

Shkruar nga Newsbomb

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, është shprehur i zhgënjyer nga vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, mbi një muaj pas grushtit të shtetit të dështuar.

Erdogan ka thënë se vizita e Kerryt vjen shumë vonë, “45 ditë pas grushtit të shtetit”.

“Është vonë, tepër vonë. Kjo na trishton. Një aleat i SHBA-ve përballet me grusht shteti dhe ata presin 45 ditë për të na vizituar”, ka thënë Erdogan. Sekretari Amerikan John Kerry pritet të mbërrijë për vizitë në Turqi në 21 gusht.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese