Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Erdogan i kërkoi të rishikonte vendimin për hapjen e ambasadës në Jeruzalem, Kurti “injoron” kërkesën e presidentit turk

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zgjedhur të mos i përgjigjet pyetjes së gazetarëve për sa i përket kërkesës së presidentit turk Erdogan për rishikimin e vendimit të hapjes së ambasadës në Jeruzalem.

Teksa ishte duke bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Suharekë, Kurti është shprehur se nuk ishte as koha dhe as vendi për të folur për këtë çështje.

“Nuk është dita dhe vendi që të flasim për çështje të politikës ditore shpresoj të na mirëkuptoni që sot jemi këtu bashkë me presidenten në ardhje në nderim të viktimave të masakrës dhe për të qenë pranë të mbijetuarve të masakrës”, u shpreh Kurti.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img