Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erdogan i gatshëm të zhvillojë takim me kryeministrin grek

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9e6f35d78e8a4245c8725c75fa3cf8b0

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan është shprehur i gatshëm të takohet me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis.

Erdogan i tha gazetarëve pas lutjeve të së premtes në Stamboll se ishte ‘pozitiv’ për të marrë në konsideratë një takim më kryeministrin grek, pasi ky i fundit e kishte kërkuar atë. Presidenti turk tha se ministrat e Jashtëm të dy vendeve ishin takuar dhe se bisedimet bilaterale vijojnë.

“Kështu, ne thamë se mund të bëjmë hapin për bisedime mes përfaqësuesve tanë specialë dhe më pas mund të ndodhë edhe takimi mes meje dhe kryeministrit”, tha Erdogan.

Më 25 janar ministri i Jashtëm Turk dhe homologu i tij grek do tu rikthehen bisedimeve pas 5 vitesh shkëputje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img