Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Erdhi nga Gjermania, por emigrantin NUK e lënë të votojë në Kosovë (ARSYEJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7954831063dc563ce60e990d77eec53a

Një emigrant kishte ardhur nga Gjermania për të votuar në një qendër të votimit në Podujevë.

Por, ai nuk ka votuar dot dhe i është mohuar kjo e drejtë.

“Kam ardhur para një jave vetëm që të votojë, vetëm një familjar tonin e kanë lejuar të votojnë, kam qenë në listë të votuesve, kurse tash më kanë fshirë. Këtë as regjimi serb nuk e ka bërë, nuk e ka penguar votimin. Kjo është shkelje e të drejtave të njeriut”, ka theksuar ai për Rtv Dukagjinin.

Ai ka thënë se nuk ka dashur që ta sjellë votën përmes postës dhe ka ardhur nga Gjermania në Kosovë vetëm për të votuar.

Më shumë

spot_img
spot_img