Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Erdhi në jetë 5 muaj para kohe, foshnja më e VOGËL në botë feston ditëlindjen e parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vit më parë një mrekulli ka ndodhur në një familje në Minneapolis, SHBA. Vogëlushi Ruchardi, i cili kur lindi peshonte, më pak se gjysmë kile festoi një vjetorin e ditëlindjes.

Richard lindi pesë muaj para kohe, pra 131 ditë para datës që mjekët prisnin që ai të lindte dhe askush nuk kishte shpresa se ai do t’ja dilte.

Mirëpo, mrekullitë ndodhin dhe Richard arriti të fitonte këtë betejë dhe sot të frynte qirinjtë e tij të parë.

Sipas Rekordit Guinnes, ai konsiderohet si fëmija më prematurë, në të gjithë botën, i cili arriti të mbijetojë.

Kur lindi, Richard ishte aq i vogël sa prindërit e tij mund ta mbanin në pëllëmbë të dorës.

“E dija se javët e para të jetës së Richard do të ishin shumë të vështira, por mendova nëse ai mund ta kapërcente atë, ai mund  të mbijetonte, ” ka thënë nëna e tij.

Ai qëndroi në spital pesë muaj dhe më dhjetor të vitit që lamë pas ai shkoi për herë të parë në shtëpi me familjen e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img