Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erdhën vaksinat! Rama, Ahmetaj dhe Manastirliu i presin në aeroport (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a19f6120b809fb8cbcf0c995701b7ddb

Sapo kanë mbërritur 1170 vaksinat e kompanisë Pfizer në aeroportin e Rinasit.

Është vetë Rama me ministrin Ahmetaj dhe ministren Manastirliu që po i presin në aeroport. Këto vaksina do të përdoren për mjekët dhe infermierët.

Manastirliu: Do të transportohet direkt në ISHP me protokollin e sigurisë. Do të hapet kutia, do të verifikohet çertifikata dhe do të futen në kutitë e ftohta. Do të ruhen nga policia e shtetit dhe strukturat tona.

Lexo edhe: Rama tregon sa doza do të mbërrijnë sot: Deri në fund të shkurtit do të vijnë edhe 41 mijë të tjera, Kosovës nuk i dhurojmë dot vaksina, por…

Lexo edhe: Pfizer nuk respektoi kontratën me ne, do e hedhim në gjyq? Rama: Nuk e çojmë nëpër mend! Disa qafira nxorën kontratën, u keqinterpretua…

Lexo edhe: Ermal Mamaqi thyen rregullat e Covid-19, reagon kryeministri Rama: E kam mik, por…

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img