Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Erdhën pas mesnate në Tiranë, FOTO: 154 afganët strehohen në Qytetin Studenti, ruhen në perimetër sigurie dhe me forca policie

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

154 shtetas afganë, gra, burra dhe fëmijë të vegjël mbërritën ën Shqipëri në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ata u pritën nga vetë kryeministri Rama, ambasadorja e SHBA Kim dhe ministrja Xhaçka.

Menjëherë, ata janë transportuar me masa të rrepta sigurie nga Aeroporti i Rinasit, drejt Tiranës, në rezidencat e Qytetit Studenti ku do të qëndrojnë përkohësisht. Nga pamjet e shkrepura paraditen e sotme atje, ata shihen në oborrine  godinës ku qëndrojnë bashkë me fëmijët e tyre.

Në sy bien dhe masat e rrepta që ka marrë Policia, duke siguruar zonën me perimetër sigurie për të shmangur ndonjë incident të mundëshëm. Të pranishme aty janë dhe vetë Forcat e Policisë së Shtetit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img