Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Era e frikshme goditi vendin këtë mëngjes, paralajmëron meteorologia: Ja si do të jetë kjo verë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mëngjesin e sotëm vendi u godit nga një erë e frikshme, e nxehtë që ka shkaktuar demë materiale në shtëpi, biznese dhe makina private.

Ndryshimi i motit menjëherë, nga shiu në teperatura të nxehta është një tregues që vera do të jetë e nxehtë dhe e thatë.

Meteorologia Lajda Porja bën me dije se maji i këtij viti krahasuar me një vit më parë ka pasur shumë pak reshje shiu. Më tej ajo shtoi vera e këtij viti parashikohet të ketë shumë pak reshje dhe temperaturat do jenë të larta.

“Maji i 2019 ka pasur goxha reshje kurse i 2020 jo. Korriku dhe gushti i këtij viti parashikohet të kenë shumë pak reshje dhe më shumë temperatura të larta”, tha meteorologia.

Më shumë
spot_img
spot_img