Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Era e fortë shkul pemët në Korçë, bie dhe çatia e një ndërtese (FOTO)

Lajme të ngjashëm

Moti i keq që ka përfshirë të gjithë territorin e vendit tonë, ka shkaktuar  përmbytje dhe problematika të shumta në disa qarqe të vendit.

Si pasojë e erës së fortë ka rënë çatia e një ndërtese në qytetin e Korçës, ku fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme në disa mjetet të cilat ndodheshin të parkuara aty pranë.

Gjithashtu era e fortë ka shkulur disa pemë në qytet, ku në foto shihet qartë sesi rrënjët e një peme kanë dalë në sipërfaqe, duke dëmtuar edhe pllakat, si dhe në disa zona të juglindjes është ndërprerë energjia elektrike.

Më shumë