Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Era e fortë shkakton dallgëzim të madh, pezullohen lundrimet e linjës Durrës-Bari dhe anasjelltas

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4de207bdf04a635a7c8e12c554695116

Moti i keq dhe era e fortë që ka shkaktuar dallgëzim të madh kanë sjellë pezullimin e lundrimeve të linjës Durrës-Bari dhe anasjelltas.

Autoriteti portual bën me dije se bëhet fjalë për tragetet Adria Ferries dhe GNV, të cilat kanë anulluar lundrimet për shkak të detit me dallgë 7 deri në 8 ballë.

Ndërkohë peshkarexhat dhe anijet e tonazhit të vogël kanë anulluar lundrimet në drekë, për shkaka të pamundësisë për të lundruar.

Trageti Rigel VII është nisur nga Durrësi për në Bari rreth orës 13:05 të ditës së sotme, 10 orë para nisjes së zakonshme që bëhet në orën 23:00.

Më shumë

spot_img
spot_img