Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Era e fortë rrëzon lisin në Kukës, dhjetëra familje pa energji elektrike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq me reshje dëbore dhe temperatura nën zero ka shkaktuar probleme në Qarkun e Kukësit.

Mësohet se si pasjë e erërave të forta është rrëzuar një lis në lagjen “Zabel”të qytetit, duke bërë që rreth 150 familje të mbeten pa energji elektrike.

Moti i ftohtë ka përfshirë qarkun e Kukësit prej disa ditësh, ku ka pasur probleme me furnizimin me energji elektrike në disa fshatra, ndërsa janë raportuar vështirësi në qarkullim si pasojë e mjegullës së dendur dhe ngricave në rrugë si pasojë e temperaturave nën zero.

Sipas sinoptikanëve në ditët në vijim presim një përkiqësim të kushteve klimaterike, ku gjatë ditës së mërkurë do të kemi një ulje drastike të temperaturave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img