Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Era e fortë favorizon zjarrin, flakët përhapen me shpejtësi drejt fshatit Grapsh të Dropullit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon zjarri i madh në Bashkinë e Dropullit të Poshtëm duke kërcënuar seriozisht banesat që nodhen aty pranë.

Edhe pse forca të shumta të ushtrisë dhe zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje, flakët vijojnë të përhapen me shpejtësi pasi po favorizohen dhe nga era e fortë.

Bëhet me dije se rreziku i flakëve po shtrihet drejt fshatit të Grapshit duke kërcënuar shtëpitë që ndodhen aty.

Siç shihet edhe në foto zjarri ka përmasa të mëdha ndërsa tymi po mbulon zonën. Të gjithë zjarrfikëset ndodhen në këtë zonë dhe po “luftojnë” me flakët, shkruan neësbomb.al

Gjithashtu janë dy aeroplanë të Greqisë që po ndihmojnë me ndërhyrje nga ajri për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

 

 

 

 

Më shumë
spot_img
spot_img