Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Epidemiologu jep lajmin e MIRË nga studimi i fundit, zbulohen 3 MËNYRAT për të neutralizuar virusin. Nëse e keni kaluar, mos u…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

12cfcef398238dc3646770d9c73eecb6

Mjeku i njohur dhe shumë i nderuar Ilir Alimehmeti ka publikuar studimin e fundit të nxjerrë nga studiuesit e Emory University në SHBA.

Ata studiuan aftësinë e neutralizmit të varianteve të reja dhe zbuluan që ai neutralizohet nga gjaku i pacientëve të sëmurë (me Covid), me gjakun e personave që e kanë kaluar infeksionin dhe gjakun e personave të vaksinuar me Moderna dhe Pfizer.

Screenshot_22.jpg

Këto rezultate treguan se të gjitha mostrat neutralizonin variantin e Ëuhanit, variantin D614G (klasik), variantin Britanik, variantin Kalifornian.

Mjeku Alimehmeti thotë se nëse e kemi kaluar nuk duhet të shqetësohemi nga variantet e tjera.

1.jpg

2_copy_copy.jpg

 

3.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img