Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Epidemiologu i njohur publikon studimin e fundit: Lajm i mirë! Ata që e kanë kaluar koronavirusin, kanë nevojë vetëm për një vaksinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

6525e3b4754a3c6fde4433fb0e463b43

Epidemiologu i njohur dhe shumë i nderuar, Ilir Alimehmeti ka publikuar sot studimin e fundit të bërë publik nga Agjencia Italiane e Medikamenteve.

AIFA shprehet se kush e ka kaluar zyrtarisht kovidin kanë nevojë vetëm për një vaksinë dhe jo më parë se 6 muaj nga kalimi i kovidit.

Mjeku Alimehmeti thotë se ky vendim shkon në një linjë me parimet imunologjike, pra ata që e kanë kaluar sëmundjen janë goxha të mbrojtur.  

Screenshot_11.jpg

154983989_3728114587265723_6614854728361991810_o.jpg

Më shumë

spot_img