Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Epidemiologu i njohur nxjerr shifrat e Covid dhe SQARON qytetarët: E dinit gabim! Nuk është Tirana qyteti më i prekur, por… (RENDITJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

255e5a63b1f7c26a8bb93df933ce65e1

Doktori i njohur Ilir Alimehmeti ka bërë një analizë të hollësishme të shifrave të Covid-19 në vendin tonë, dhe i ka publikuar në rrjete sociale.

Epidemiologu sqaron qytetarët se i kanë interpretuar deri më tani gabim shifrat, duke menduar se Tirana është qyteti më i prekur nga koronavurisi, si për rastet pozitive ashtu dhe për viktimat.

Ndërkohë kjo llogaritje është vetëm në vlerë absolute, dhe jo për 100.000 banorë. Vendin e parë e mban Gjirokastra me 3616 raste për 100 mijë banorë dhe në vend të dytë është Tirana me 3366 raste për 100 mijë banorë.

Më poshtë mund të shihni analizën e plotë të Alimehmetit:

Screenshot_4_copy.jpg

Screenshot_5_copy.jpg

Screenshot_6_copy.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img