Epidemia e fruthit, vdesin 17 fëmijë të pavaksinuar

Publikuar tek: bota, më 07:08 13-03-2017 Epidemia e fruthit, vdesin 17 fëmijë të pavaksinuar

Të paktën 17 fëmijë kanë humbur jetën dhe mijëra të tjerë janë infektuar nga epidemia e fruthit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Rumani dhe sipas minisrisë së Shëndetësisë rumune fëmijët që kanë ndërruar jetë nuk ishin të vaksinuar. Ministri i shëndetësisë, Florian Bodog, tha se 3,400 persona janë infektuar me këtë sëmundje, shtatorit të vitit 2016. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Autobusi futet mes turmës, të paktën 35 të vdekur
Tronditje brenda grupit të Vishegradit, votimi pro Tusk cënon marrëdhëniet Poloni-Hungari »
Article Logic
Execution time: 0.013270854949951
array(1) { ["section"]=> string(56) "epidemia-e-fruthit-vdesin-17-femije-te-pavaksinuar-71683" }