Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Enkelejd Alibeaj nuk shkon në protestën e 7 korrikut: Nuk është Sali Berisha shpresa e njerëzve! Po ka guxim le të flasë për oligarkët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar të PD në Kuvend, Enkelejd Alibeaj ka bërë me dije në nisje të seancës së sotme plenare, se nuk do marrë pjesë në protestën e 7 korrikut të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Sipas tij, Berisha nuk mund të jetë shpresa e njerëzve.

Alibeaj sfidoi kolegët që janë rreshtuar krah Sali Berishës, që të flasin kundër oligarkëve për rritjen e çmimeve.

albsig

“Do protestosh për krimin, duhet të flasësh këtu. Do protestosh kundër çmimeve të larta, kundër oligarkëve, unë besoj se mënyra më e mirë për të protestuar është këtu. Unë protestoj sot, protestoj në çdo rast. Detyra e çdo deputeti është kjo. Nuk mund të jetë Sali Berisha përfaqësimi i atyre njerëzve të cilët sot vuajnë gjithmonë e më tepër.

Absolutisht jo. Më kuptuat mirë se çfarë thashë. Nuk është ai shpresa e njerëzve. Para se të shkojnë te sheshi dhe t’u thonë njerëzve hajdeni të protestoni të vijnë këtu dhe të thonë një gjë. Kanë guxim ta thonë? Për të protestuar për çmimet e larta duhet të thotë se çfarë qëndrimi ka ndaj oligarkëve”, u shpreh Enkelejd Alibeaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img