Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Eni Vasili: Si e komentoj puthjen e Edi Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9a590f6362a079bd12af91ade2cb3bda

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në studion e gazetares ‘’Studio e Hapur’’, pas një interviste të gjatë,  i puthi dorën.

Ky gjest që u komentua gjerësisht në media. Po çfarë thotë vetë Vasili për këtë gjë?

Në një intervistë për gazetën ”Panorama”, Vasili e quan:

“Thjesht si një gjest mirësjellje, një përshëndetje elegante dhe formale në shenjë respekti”.

E pyetur a kishte të bënte me darkën e fundvitit që bashkëshortja e Ramës, Linda organizoi me gazetaret gra, Vasili thotë se edhe mund të ketë ndikuar.

“Është e vërtetë që pata një debat të tillë në prani të të gjitha kolegeve gazetare të pranishme në atë darkë, Xhunga, Tare, Milori, Basha, Kurti etj.

Shkëmbyem mendime e qëndrime me kryeministrin rreth kësaj çështjeje për përgjegjësitë e gazetarëve apo të kryeministrit në këtë kontekst.

Shpresoj që debati të ketë kontribuar në performancën e ‘’duruar’’ që kryeministri shfaqi gjatë intervistës”, thotë moderatorja Vasili.

ediramaenivasili

LEXO EDHE: NJE XHENTIL SI RAMA, I PUTH DOREN ENI VASILIT

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img