Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Eni Çobani kërcënon me jetë gazetarin? Ja reagimi i Telnis Skuqit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Telnis Skuqi ka reaguar sërish kundër avokates Eni Çobani, të cilën e akuzoi se ishte ajo që serviri audio-regjistrimin e gjyqtarit Guximtar Boçi, të publikuar dje në emisionin “Stop”.

E pyetur nga Newsbomb.al, Çobani e konsideroi akuzën e gazetarit si keqkuptim, pasi ajo vetë kishte dijeni për audio-regjistrimin, por nuk e kishte dëgjuar deri kur u transmetua në televizion. Ajo refuzoi të replikonte me Skuqin.

Por ky i fundit, në një status të dytë, pretendon se është kërcënuar nga avokatja. Gazetari shprehet se Eni Çobani e ka kërcënuar me jetën e tij dhe të familjes.  

“Guximi i tepruar i Eni Çobanit. Nuk e di se si e gjeti numrin tim personal, Eni (Cobani), për këtë fakt nuk merakosem shumë, por më çuditi guximi i saj, madje thashë me vete “Ku e ka mësuar këtë zanat, që guxon të telefonoj një gazetar dhe e kërcënon hapur se do ta zhduk atë dhe familjen e tij”. Eja gjeje këtë guxim Enit, mos të mësoi Saimiri i Punëve të Brendshme?!”,- shkruan Skuqi.

Më shumë

spot_img