Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Endri Shabani: Duke u futur në Parlament, kriminelët blejnë imunitetin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

453b1be6e194ca54989c4f1f70087b77

Kryetari i Nismës Thurje, Endri Shabani tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” se kryeministri aktual ka mundësi që të tërheqë persona me karrierë në partinë që drejton, por bën krejt të kundërtën dhe bën pjesë kriminelë.

Ai përmendi faktin se kriminelët bëhen pjesë e parlamentit për t’u imunizuar dhe pas kësaj ata nuk bëhen pjesë e kontrolleve të qytetarëve normalë.

Ndërkohë deputeti i PS, Alkert Hyseni tha se kjo gjë nuk është e vërtetë dhe PS nuk ka asnjë kriminel në parlament.

“Edi Rama zgjedh partinë mbi Shqipërinë. Thelbi është që Rama del dhe thotë që këta janë kandidatët e mi dhe dalin prova më vonë që 10% e atyre në parlament janë me rekorde kriminale. Një kryeministër shtron pyetjen që ka mundësi që të tërheqë njerëz si mjekë, avokatë dhe tërheq kriminelë. Ai hyn në parlament dhe blen imunitetin. Ata kthehen në modele suksesi për fëmijë e ata që shohin parlamentin duhej të ishin në burg. Sipas një raporti 19 veta nuk kanë folur kurrë atje, kjo ka lidhje me cilësinë e përfaqësimit”, tha Shabani.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img