Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Emrin e pagëzimit e kam Paulin”, Rama flet për raportet me të atin: Kishim shumë debate, por nuk e ka përdorur kurrë autoritetein e babait për…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për emisionin “E diell” ka treguar se emrin e pagëzimit e ka Paulin.

Ai ka folur edhe për marrëdhënien që ka patur me të atin, për të cilin thotë se i ka shumë borxh në sensing se falë tij është bërë njeri i lirë.

Rama tregon se me atë atin ka patur shumë debate, por thotë se babai i tij nuk e kishte përdorur kurrë autoritetin e prindit për t’i thënë të pushonte apo të dnalonte.

“Babai ishte figurë qëndrore në jetën time, dhe unë i kam borxh shumë të madh në sensin që falë tij u bëra njeri i lirë, ai nuk më imponohej.

Natyrisht kishim shumë debate, por kurrë nuk përdorte autoritetin e babait për të më thënë: pusho, ndalo. Gjithmonë ishte i hapur dhe më linte të jetoja në gravitet me mendimet e mia. Më thoshte mund të të marrin në qafë këto mendime, por është vendimi yt. Ai kishte atë dilemën, dhe madje dhe unë sot them për fëmijët mos e fusni në rrugën e edukimit artistik nëse nuk e do vetë. Unë kam bërë namin për të shkuar në lice, dhe pastaj më la se e pa sa e doja unë. Ndërkohë që ime më ishte më shumë autoritare, babai të jepte liri,” tha Rama.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img