Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

EMRI/ U ekstradua nga Anglia pak kohë më parë, mashtruesit shqiptar “s’i ndahet shpirti” nga Londra, rikthehet dhe “sfidon” policinë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një mashtrues shqiptar i ekstraduar nga Britania e Madhe vetëm pak muaj më parë për të vuajtur një dënim me vjedhje jashtë vendit, është kthyer në Britani.” Kështu e nis në një artikull të shkruar nga “The sun”.

Bëhet fjalë për shqiptarin Aleksander Vishaj, 32 vjeç, i cili ka postuar foto së fundmi ku shihet me veshje firmato dhe duke jetuar në Londër. Një gjykatë në Mbretërinë e Bashkuar e dërgoi atë në Gjermani në muajin prill, por ai kaloi vetëm tre muaj në burg përpara se të ekstradohej në Shqipëri.

Screenshot 6 35

Aleksander Vishaj është kthyer tashmë në Britani pasi u ekstradua për të vuajtur një dënim me vjedhje jashtë vendit.

Duket se kufijtë tanë kanë më shumë vrima në to sesa një sitë.A ka kaluar Kanalin me varkë apo ka përdorur dokumente false? Me siguri ai nuk do të kishte mundur të merrte një vizë për të ardhur këtu?”, tha kryeinspektori Mick Neville.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img