Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

EMRI/ Trafikantit shqiptar i gjejnë drogë dhe mijëra paund në shtëpi, duhet të paguajë më shumë se 500 mijë £ ose përndryshe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tregtar droge që mbante drogë nën dërrasat e dyshemesë është urdhëruar të dorëzojë më shumë se gjysmë milioni paund. Agim Toska po shiste drogë të llojit kokainë në Eastbourne.

Policia bastisi një shtëpi në Ashford Road ku gjeti kokainë me vlerë 75,000 £ nën dysheme dhe pesë kilogramë kanabis me vlerë rreth 50,000 paund. Operacioni i tregtisë së drogës nga Toska u zbërthye ndërsa kontrollet në shtëpinë e tij gjetën shumë para, telefona celularë dhe letra që e lidhnin atë me vepra kriminale.

26-vjeçari ishte burgosur më parë për nëntë vjet dhe shtatë muaj për tregtinë e drogës. Këtë javë, ai u paraqit përsëri në gjykatë ku u zbulua se kishte mbledhur 656,000 £ nga aktiviteti i tij.

Gjykatësi Janet Waddicor e urdhëroi atë të paguante 511,668 paund, përndryshe mund të përballej me shtatë vjet shtesë pas hekurave.

Më parë, mediat lokale britanike zbuluan se si Toska nga Shqipëria, ishte pjesë e një treshe që shiste drogë në Sussex. ADN-ja e tij përputhej me testet mjeko-ligjore në pronën në Ashford Road në 2019.

Policia ndaloi gjithashtu një Toyota Yaris në Sheshin Howard në korrik të atij viti dhe gjeti Artur Shuli, një shitës automjetesh, ndaj të cilit ishte lëshuar një urdhër-arresti evropian nga Italia gjithashtu për shitje të drogave të forta.

Njeriu i tretë ishte Marsel Toska, kushëriri i Toskës, i cili u ndalua dhe u kontrollua ndërsa iu afrua një makine në Devonshire Place.

Ai kishte një çantë që përmbante 16,000 £. Një kontroll i banesës së tij zbuloi drogë, qese plastike, 2,000 £ para dhe një pasaportë false.

219967824.jpg.gallery

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img