Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

EMRI/ Rënia e avionit në Milano, mes viktimave edhe një nga njerëzit më të pasur të Rumanisë, gruaja dhe djali i tij

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngajrje e rëndë ndodhi ditën e sotme në Milano, ku një avion privat me 8 persona në bord u rrëzua dhe për pasojë kanë humbur jetën të 8-të personat që ishin në bord.

Aeroplani ishte nisur nga aeroporti Linate i Milanos, drejtuar për në Sardenjë, me shtatë pasagjerë dhe pilotin.

Bëhet me dije se në mesin e viktimave është edhe miliarderi rumun Dan Petresku, 68 vjeç, i cili ishte një nga njerëzit më të pasur në Rumani. Ndërkohë të vdekur mbetën edhe gruaja e tij dhe djali Dan Stefano, 30 vjeç.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img