Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

EMRI/ Në kërkim për grabitje dhe mashtrim në Zvicër, arrestohet 43-vjeçari në Qafë Thanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia kufitare në Qafë Thanë ka arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Zvicrës një 43-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Herjolind Lena, 43 vjeç, banues në Strugë, Maqedonia e Veriut ishte dënuar më parë nga gjykata e Zvicrës me me 2 vjet e 3 muaj burg për veprat penale: “Grabitje” dhe “Mashtrim”, mbetur në tentative.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Qafë Thanë, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve mes ZQK Interpol Tirana, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, bënë të mundur arrestimin me qëllim ekstradimi drejt Zvicrës, të shtetasit në kërkim ndërkombëtar Herjolind Lena, 43 vjeç, banues në Strugë, Maqedonia e Veriut.

Gjykata Supreme e Kantonit të Bernit, Zvicër, me vendimin e datës 07.07.2015, e ka dënuar këtë shtetas me 2 vjet e 3 muaj burg për veprat penale “Grabitje” dhe “Mashtrim”, mbetur në tentativë, parashikuar në Kodin Penal zviceran.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img