Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

EMRI/ Me vlerë 381 mijë paund, arrestohet shqiptari në një “shtëpi bari”: Kisha shkuar për t’i korrur se dija se për çfarë bime bëhej fjalë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë pasi ëstë gjetur në një shtëpi bari.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë Olsi Ferhati, 29-vjeç. Ai u arrestua në një zonë në Hotspur Road në Angli, ku u gjet në një shtëpi bari.

Ai para togave të zeza është shprehu se nuk kishte lidhje me bimët narkotike, por kishte shkuar ti korrte.

Ferhati tha se kishte mbeturi papunë për shkak të pandemisë dhe se i kishin thënë për të korrur disa bimë dhe se ai kishte pranuar pa e ditur se për çfarë bimësh bëhej fjalë saktësisht.

Në shtëpinë ku ishte shqiptari ishin 55 bimë kanabisi që u gjetën në dhomë gjumi lart, së bashku me 118 bimë të pjekura në papafingo dhe 333 fidanë kanabisi nën shkallët.

Ekspertët e drogës nga policia vlerësuan se prodhimi kishte një vlerë totale prej 381,000 £.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img