Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

EMRI/ Ky është piktori që i vuri zjarrin Drejtorisë Arsimore në Fier; donte kontratë pune të përhershme. Shihni si janë shkrumbuar zyrat (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e90e3c731652c9d90ea264bbb4dfe160

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e ndodhur sot në Fier, në godinën e Drejtorisë Arsimore në këtë qytet.

Indrit Alushaj është 33-vjeçari që i vendosi flakët katit të dytë në këtë godinë, pasi donte që të punonte me kontratë të përhershme. Ai ishte diplomuar për pikturë në Universitetin e Arteve dhe punonte si specialist në DAR me kontratë provizore.

Screenshot_22.jpg

Ky dyshohet se ka qenë jetë shkaku që në shenjë hakmarrje 33-vjecari, u nis të djegë zyrën e Drejtorisë Arsimore në Fier. Ai kishte një shishe benzine në dorë, ngjiti shkallët pak pas orës 15:00 dhe në katin e dytë i vuri flakën.

131895803_106143131386837_7952559414563076226_n_copy.jpg

Zjarrfikësit shkuan të fiknin zjarrin dhe bënë të mundur që të mos ndodhte ndonjë tragjedi në njerëz. Pak kohë pas ngjarjes, policia e ka identifikuar atë përmes kamerave të sigurisë dhe e ka arrestuar.

Ndërkohë shihni më poshtë se çfarë ka mbetur nga zjarri në këtë godinë.

zjarri.jpg

zjarri1.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img