Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

EMRI/ Kush është oficeri i RENEA-s që u kap sot me kokainë; policia e kishte ndjekur prej ditësh dhe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Efektivi i RENEA-s që u kap sot së bashku me dy bashkëpunëtorët e tij është Xhulio Liçi.

Ai është kapur në flagrancë duke e transportuar në Tiranë ndërsa operacioni është zhvilluar nga Drejtoria e Policisë së Tiranës. Ka qenë SHÇBA e cila prej një jave e ka pasur nën mbikqyrje Xhulio Liçin.

Kolegët e tij e kanë ndjekur prej ditësh deri në momentin e arrestimit të tij. Është sekuestruar kokaina dhe telefonat e të arrestuarve si dhe po kontrollohen banesat e tyre, ku deri tani nuk është gjetur asgjë e paligjshme.

Po vazhdojnë hetimet për të parë kush janë shitësi, blerësi apo dhe furnizuesi i lëndës narkotike. Mendohet se Liçi i shërbente trafikantëve duke transportuar lëndë narkotike, pasi e kishte të lehtë t’i shpëtonte postblloqeve, duke shfrytëzuar postin.

Burime për mediat bëjnë me dije se efektivi i RENEA-s ishte një nga më të mirët e repartit ku bënte pjesë.

Lexo edhe: FOTO/ Ky është efektivi i RENEA-s që u kap sot me kokainë, zbulohen EMRAT e bashkëpunëtorëve të tij

Lexo edhe: Arrestimi i efektivit të RENEA-s dhe dy të tjerëve me 1 kg kokainë, policia jep detajet: U kapën në zonën e Ndroqit, droga blihej dhe shitej në Tiranë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img