Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

EMRI: Kush është AUTORI i dyshuar që plagosi dy policët në Mamurras, sherri nisi pasi…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zbulohet emri i autorit të dyshuar të plagosjes së dy policëve ditën e sotme në Mamurras.

Bëhet fjalë për Nikoll Vorthi, i cili dyshohet se është konfliktuar me efektivët e policisë Flamur Lleja dhe Ilir Zeka, pasi këta të fundit i kanë bërë thirrje të ndalojë mjetin për të ushtruar kontroll.

albsig

Vorthi është ndaluar tashmë nga uniformat blu.

Sherri ka nisur fillimisht me përplasje fizike, por Vorthi ka qëlluar më pas me pistoletë duke plagosur efektivin Ilir Zeka.

Fatmirësisht dy policët janë jashtë rrezikut për jetën, dhe po kurohen në spitalin e Traumës në Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img