Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
3.6kmh
100 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

EMRI/ Kishte aplikuar për punë si mësues, por nuk fitoi, ky është 33-vjeçari i arrestuar që u ‘hakmorr’ dhe i vuri zjarrin Drejtorisë Arsimore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë e cila mund të ishte mbyllur me pasoja më të mëdha është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Fierit.

Një 33-vjeçar i cili kishte aplikuar për punë si mësues në portalin “Mësues për Shqipërinë”, por nuk kishte fituar, ka menduar të hakmerret duke i vënë flakën godinës së Drejtorisë Arsimore.

Indrit Alushaj hyri në katin e dytë rreth orësh 15:00 dhe e spërkati me benzinë, e më pas i vuri flakën. Policia e identifikoi përmes kamerave të sigurisë dhe për pak minuta ka bërë të mundur arrestimin e tij.  

Njoftimi i policisë

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 33-vjeçar si autor të zjarrvënies në Drejtorinë Arsimore Fier.

Sipas policisë, menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, bënë të mundur zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen në kohë rekord të autorit të kësaj ngjarje, i cili për motive të dobëta, i ka vënë zjarrin katit të dytë të DAR Fier duke e spërkatur fillimisht me lëndë djegëse (benzinë).

Është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier autori, shtetasi I. A., 33 vjeç, banues në Fier, dhe po kryhen veprimet procedurale.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img