Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

EMRI-FOTO/ Ky është 27-vjeçari shqiptar që u ekzekutua me 5 plumba në Greqi, zbulohet arsyeja e krimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

41c4a0b441a57b0a1b246a2c61186e37

Personi që shihni në foto nga e djathta me sy të mbuluar me të zezë është Mario Metaj nga Fieri, 27-vjeçari që u ekzekutua pasditen e sotme me 5 plumba në Patra të Greqisë.

Mediat fqinje bëjnë me dije se ekzekutimi është kryer për një sasi droge, e cila nuk ishte paguar nga viktima. Ngjarja ka ndodhur në zonën e kryqëzimit Kourtesis, në Patras dhe mendohet se edhe ekzekutorët janë shqiptarë dhe kjo ishte një përplasje mes bandave.

Sipas ‘Tempo24’ ngjarja ndodhi rreth orës 18:00 pasdite, me orën shqiptare 17:00 dhe gjithçka nisi kur në 2 automjete, po hipnin disa persona. Të dy automjetet ndaluan në Kryqëzimin Kourtesis.

Sipas rrëfimeve të dëshmitarëve, 2 automjetet kishin filluar të ecnin me shpejtësi dhe dukej sikur ishin në ndjekje të njëra-tjetrës. Më pas pasagjerët zbresin nga të automjetet dhe nis një përplasje e ashpër mes tyre. Në një moment dëgjohen edhe të shtëna.

Si rezultat i të shtënave, 27-vjeçari shqiptar, i cili ishte përleshur me disa të tjetë ra mbi asfalt. Qytetarët që panë skenën u tmerruan dhe filluan të vraponin e të fshiheshin.

Më shumë

spot_img
spot_img