Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

EMRI / ‘Derën e PD-së e shkelmoi NARKOTRAFIKANTI që e kërkon drejtësia BRITANIKE!’ Basha: Të arrestohet menjëherë! E shoqëronte ish-oficeri…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Derën brenda selisë së PD-së e shkelmoi një person me precedentë të rëndë kriminalë, i kërkuar nga drejtësia Britanike.

Bëhet fjalë për hasianin Fatjon Dautaj, apo Fatjon Dauti, i akuzuar si një prej trafikantëve më të mëdhenj të drogës në Britaninë e Madhe.

albsig

Kreu i PD-së Lulzim Basha tha se Dautaj shoqërohej nga Dritan Berisha një ish-oficer i policisë, me lidhje familjare me të. Basha kërkoi që prokuroria të veprojë për arrestimin e menjëhershëm të Dautajt.

“Prej Sali Berishës, sot po merremi prap me Sali Berishës, i cili po zbrazet mbi dyert, i shoqëruar nga Fatjon Dautaj, narkotrafikanti i kërkuar nga drejtësua britanike.

Në praninë e një familjari të tij, ish-oficer i policisë Dritan Berisha, një simbiozë e tmerrshme. PD i kërkon Prokurorisë të veprojë, ta arrestojë dhe të nisë menjëherë procedurat për ekstradimin në Britaninë e Madhe”, tha Basha.

Sakaq, PD ka bërë kallëzim penal për hyrjen në PD dhe shkelmimin e derës ku mbajti mbledhjen Sali Berisha me komisionin e tij të rithemelimit.

Momenti kur Dautaj shkelmon derën brenda selisë së PD:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img