Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

EMRI/ Dënohet 25 vjeçari shqiptari që u kap në “shtëpinë e barit”në Britani: Do paguaja faturat e kurimit të babait

Lajme të ngjashëm

Një 25 vjeçar shqiptar është dënuar me 9 muaj burg, pasi u kap duke u kujdesur për “shtëpinë e barit” në Angli.

Mediat e huaja shkruajnë se gjatë kontrolli u gjetën dhe sekuestruan 81 bimë më të mëdha kanabisi dhe 91 bimë të vogla. Klodjan Kaboli tha se erdhi në Britaninë e Madhe për të punuar, për të mbledhur para që të paguante tarifat mjekësore të babait të tij.

Prokurorja Fiona Cortese tha se Kaboli u zbulua pasi banorët e zonës pranë ngritën shqetësimin për rritjen e kanabisit, ndërsa pas një kontrolli të Policisë u konfirmua era e fortë që vinte nga bimët narkotike, çka solli dhe ndërhyrjen e oficerëve.

25 vjeçari tha para gjykatës se merrte para për ushqim dhe lejohej të dilte nga banesa vetëm për të blerë ushqime.


Më shumë