Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

EMRI/ Arrestohet në Tiranë 33 vjeçari i shumëkërkuar, i dënuar me 10 vite burg për “Vjedhje me dhunë”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Tiranës ka arritur të arrestojë ditën e sotme 33 vjeçarin Preng Gjoni, i shpallur në kërkim që prej vitit 2016.

Ai u arrestua në një palestër në rrugën “Jordan Misja” në kryeqytet, teksa akuzohet për veprën penale “Vjedhje me dhunë” dhe është i dënuar me 10 vite burg nga Gjykata e Sarandës

Njoftimi i Policisë:

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr.2, operacioni policor i koduar “Palestra”.

Kapet dhe ndalohet 33-vjeçari i dënuar me 10 vite burgim për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr.2, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, bazuar dhe në informacionet e marra në rruge operative se në një palestër në rrugën “Jordan Misja” ndodhej një person në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacioni policor “Palestra” në kuadër të cilit ndaluan shtetasin:

Preng Gjoni, 33 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Sarandë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë në vitin 2016, e ka dënuar me 10 vite burgim për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.

Shtetasi Preng Gjoni, do ti dorëzohet Komisariatit të Policisë Sarandë, për veprime të metejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img