Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

EMRAT: Tre shqiptarë kapen me fabrikë kanabisi në Angli me vlerë 1.25 milion paund

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë angleze pas zbulimit të një fabrike të madhe kanabisi në qytetin Kirkby.

Ishte era e fortë e bimës narkotike që tradhëtoi shqiptarët Ledion Subashi, 27-vjeç, Aurel Koltraka, 30-vjeç dhe 22-vjeçari Kreshnik Batusha.

wdfweafweggw3g

Ata u arrestuan në 14 janar të këtij viti gjatë një aksioni të policisë, që më pas ra edhe në gjurmët e fabrikës së kanabisit me plot 1,382 bimë kanabisi të shpërndara në 13 dhoma.

Ndërtesa ishte e monitoruar me sistem kamerash të lidhur me telefonin e njërit prej të arrestuarve. Autoritetet britanike thanë se shqiptarët prisnin një prodhim prej 41.5 kg dhe 124 kg, e vlerësuar mes 400,000 and 1.25 milion paund.

sdfgwsgwg3eg

Avokati mbrojtës i Aurel Koltrakës tha se ai ishte detyruar nga kushtet e vështira për të punuar në fabrikën e kanabisit, dhe se në Shqipëri kishte kaluar një jetë në varfëri ekstreme.

Tre shqiptarët u dënuan secili me 14 muaj burg dhe deportim pas përfundimit të dënimit.

srgwergwe4g3eg3eg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img