Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

“Emrat s’kanë pse dalin në publik”, Gjiknuri për Alibeajn : Prisja më shumë seriozitet nga opozita, nëse ke autoritet merr vendimet jashtë kamerave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Damian Gjiknuri tha se nga opozita priste më shumë serioziet gjatë procesit për zgjedhjen e Presidentit.

Sa i përket kërkesës së kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeajt, i cili kërkoi që takimet mes mazhorancës dhe tyre për zgjedhjen e presidentit të jenë transparente dhe të zhvillohen në praninë e kamerave, Gjiknuri u shpreh se vendime të tilla meren jashtë kamerave dhe emrat s’kanë pse të dalin në publik.

“Prisja më shumë seriozitet nga opozita në procesin e Presidentin, emrat s’kanë pse të dalin në public. Transparenca është e nevojshme por kur diskutohet për emra. Lidershipi i vërtetë është si i merr vendimet jashtë kamerave. Ke fuqi, ke autoritet atëhere..

Eksperienca është për emrat. Unifikon qëndrimin për 1-2-3 emra dhe zgjedh. Për mendimin tim nuk duhen nxjerrë në publik.

Ka një shkërmoqje dhe e kam thënë me kohë është fillimi i fundit të procesit. Ky procesi shkërmoqjes do të shkaktojë më tej pr shkak të mungesës së lidershipit”, tha Gjiknuri në Top Story.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img