Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

EMRAT / Shqiptari pranon rolin në trafikun miliona paund të kokainës dhe “fundos” katër shokët në Britani, dy të tjerë dalin të pafajshëm

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar ka pranuar fajësinë në rolin e tij si pjesë e një rrjeti të trafikut dhe shpërndarjes së kokainës dhe kanabisit në Britaninë e Madhe duke i dhënë fund gjyqit dhe hapur tashmë rrugën për vendimet e dënimit.

Mediat britanike bëjnë me dije se 54-vjeçari Kolë Lleshi ka pranuar rolin e tij në organizatë, së bashku me shtetasin britanik Gavin Ëoodley, por mohuan të ishin pjesë e një rrjeti më të gjerë, duke deklaruar se kishin kryer vetëm transportin.

Sasia e madhe “me blloqe kilogramësh” kanabis dhe kokainë po transportoheshin midis Londrës dhe Harrogate ku shiteshin në rrugë.

Allaman Tatariku dhe një shtetas anglez janë liruar nga akuzat. Ndërsa ish-punonjësi i restorantit në Harrogate, 38-vjeçari Ermal Biba, pritet të dënohet pasi është provuar pjesëmarrja e tij në këtë grup. Së bashku me të do të dënohet edhe 23-vjeçari Kladji Lleshi dhe 41-vjeçari Adam Sarkoëski.

51-vjeçari Dritan Lleshaj, i cili gjithashtu ishte pjesë e grupit, është dënuar tashmë dhe është deportuar në Shqipëri.


Më shumë